Serdecznie zapraszam!

 

Program E-Bocian dla Kobiet pragnących dziecka, jest programem, którego celem jest wsparcie Kobiet w tej niezwykłej drodze, którą nazywam drogą serca. Uważam, że to, co dzieje się podczas jej podążania może znieść tylko serce.

Program ten, nastawiony jest na poszukiwanie osobistej siły i pierwotnej kobiecości w drodze do macierzyństwa. Nie jest to program ukierunkowany na doradzanie,  nie będę więc mówić, co robić i w jaki sposób, żeby zajść w ciążę. Piszę o tym, wprost, bo wierzę, że macierzyństwo w swej najgłębszej istocie, to sprawa poza naszym planem i coś znacznie, znacznie większego, niż tylko staranie się o dziecko, a następnie zajście w ciążę.

Nie umniejszam żadnego z tych niezwykłych etapów, ale też nie nadaję im nadrzędnego znaczenia. To, co ma się wydarzyć na drodze serca, jest zawsze właściwe, niezależnie od tego, czy spełnia nasze oczekiwania, czy nie.

Możemy wyruszyć w taką drogę, która może nam pomóc zrealizować te etapy, trochę paradoksalnie nie koncentrując się na nich, tylko będąc na nie w pełni otwartym. Moja historia może być tego przykładem, ale też i inspiracją, że warto być otwartym. Jestem przekonana, że takich historii jest bardzo, bardzo wiele, moja ma aspekt związany z drogą, podczas której wykonałam liczne zadania, które pozwoliły mojemu ciału, duszy i sercu otworzyć się na dziecko.

Program traktuję bardzo poważnie, dlatego proszę Cię o uważne przeczytanie poniższych informacji, które przybliżają proces i zasady działania.

Program ten koncentruje się przede wszystkim na Tobie i na Twojej drodze do macierzyństwa. Będzie więc codzienne wsparcie, szukanie otuchy, otwieranie się na różne rzeczy i przede wszystkim wzmacnianie kobiecej siły, kobiecego pragnienia tak, aby dodawało Tobie sił i motywacji.  Dlatego też  w programie nie będzie zbiorowej psychoterapii, zachęcania Cię do zakupu produktów, czy też wyboru danego lekarza/szpitala. Macierzyństwo to dla mnie przywilej, a nie marketingowy event.

Pragnę podzielić się z Tobą moim doświadczeniem, bo wierzę, że potrafię wesprzeć inne Kobiety. Obiecuję i gwarantuję Ci autentyczność, szczerość oraz to,  że pokaże Ci, co na tej drodze zrobiłam i jak wiele pokory nauczyły mnie te doświadczenia. Czasami były to bolesne lekcje, ale efekt finalny jest bezcenny, niezastąpiony i najpiękniejszy. To wszystko pozostawiło ślad, w mojej pamięci, sercu i duszy. Dzieląc się z Tobą tą istotną częścią życia, chcę zaprosić Cię, abyś stworzyła Twoją drogę, według Twojego pomysły i Twojego scenariusza. Prawie trzy lata trwało moje oswajanie się, dogadywanie z samą sobą, żeby spisać to, co zrobiłam, a następnie pokazać to innym kobietom w formie programu.

Jeśli przekonuje Cię to, co napisałam i czujesz, że coś z tego zaprasza Cię do tego programu/ wzywa/ mówi, żebyś dołączyła, to odpowiedz na moje zaproszenie. Jeśli jesteś w stanie przyjąć moją historię, odnaleźć się w niej, jesteś gotowa uznać, że moje doświadczenie może wnieść coś do Twojego życia, to jestem przekonana, że ten program jest dla Ciebie. Przyznaję, że jestem mocno poruszona tym, że pokażę Ci całą moją drogę, bo to trochę tak, jakbym stała przed Tobą bezbronna z ufnością, ale i obawą, co się stanie. Jak zareagujesz?

Jeśli to, co już teraz przeczytałaś złości Cię czy wręcz wywołuje negatywne emocje, proszę nie czytaj dalej i szukaj innego wsparcia. Życzę Ci wiele dobrego w poszukiwaniu swojej drogi do spełnienia.

Krótko o programie

W programie każda z Pań otrzymuje indywidualny dostęp do wewnętrznej platformy, na której odbywa się komunikowanie między Paniami, a osobą prowadzącą. Platforma posiada profesjonalne zabezpieczenia, które gwarantują poufność danych oraz certyfikat SLS. Zadania i nagrania przesyłane są do uczestniczek drogą mailową w trybie utajenia danych.

Program pozwala na codzienny kontakt z grupą i osobą prowadzącą, w dowolnie wybranym czasie, bez konieczności przemieszczania się i bez konieczności spotykania się. Program działa w trybie online, zatem nie przewiduje się żadnych spotkań bezpośrednich, ani warsztatów. Zależy mi na tym, aby nic Cię nie rozpraszało i aby kwestia lokalizacji, wykonywanej pracy i innych czynników nie była wymówką, że nie możesz wziąć udziału w tym programie.

Program może być szczególnie atrakcyjny dla Pań, które lubią pisać, potrafią i chcą dzielić się własnymi refleksjami, są otwarte na przyjmowanie komunikatów. Dodatkowo program pozwala na codzienne skupienie się na proponowanym zagadnieniu w sposób pozytywny i motywujący. Oznacza to, że czynna aktywność polegająca na zamieszczaniu własnych komunikatów i refleksji sprzyja budowaniu większej siły i własnej świadomości bardziej, niż bierna aktywność polegająca tylko na czytaniu zamieszczonych komunikatów.

Program pozwala:

 1. nazwać to, co może domaga się dopowiedzenia w temacie macierzyństwa,
 2. odkryć to, co być może siedzi głęboko w Tobie, tak, że już o tym zapomniałaś, a ma znaczenie teraz, gdy pragniesz zostać mamą,
 3. odkryć przeszkodę, której wyeliminowanie/ przemienienie lub wręcz zaakceptowanie wprowadzi Cię na inną drogę, w której będziesz bliżej siebie, niż wcześniej,
 4. zmienić myślenie o Twojej kobiecości lub zupełnie na nowo je zdefiniować,
 5. ujawniać Twoje głębokie przekonania dotyczące dzieci, roli mamy, myśli związane z budowaniem relacji z dziećmi, wychowywaniem ich.

Wszystko to, o czym piszę, może mieć znaczenie w Twojej drodze do macierzyństwa.

Zakres tematyczny programu

Program zbudowany jest z pięciu tematów, które znalazły się na mojej drodze do macierzyństwa. Do każdego z nich opracowane zostało zadanie i ćwiczenia oraz krótki opis. Dodatkowo do każdego z tematów otrzymujesz krótkie nagranie.

Koncentracja (odwróć uwagę) –temat dotyczący nadmiernej, a czasami wręcz obsesyjnej koncentracji na tym, aby zostać mamą. Celem tego obszaru jest poszukiwanie takiej koncentracji, która pozwoli ciału i głowie odpocząć i nabrać sił.

Przepływ (woda) – temat dotyczący pożegnania się z tym, co przeszkadza w drodze do macierzyństwa, co utrudnia lub demotywuje. Pokazanie sposobu przezwyciężenia tych ograniczeń, trudnych myśli i wszystkiego, co nie pomaga.

Moje ciało: Kocham Cię-temat mocno związany z troską i zadbaniem o własne ciało nie tylko w sferze fizycznej; zaproponowanie ćwiczeń pozwalających być blisko własnego ciała, uszanowania go i uznania, że też ma swoje emocjonalne i duchowe potrzeby.

Uznaj swoją kobiecość – zagadnienie, które nie tylko porusza, ale daje do myślenia, bo czymże jest kobiecość? Przedstawienie propozycji odkrycia swojej kobiecości mocno związanej z macierzyństwem, ujawnienia negatywnych przekonań i wzorców, które kobieta wzięła od innych kobiet, myśląc, że są jej własne.

Odwróć proces- to dzieci wybierają rodziców – zagadnienie, które może wzbudzać różne emocje, bo od zachwytu, aż po negację. Dzieci wybierające rodziców i całe spectrum, jak można o tym myśleć, co można z tym zrobić…?

Jakie Kobiety zapraszam do programu?

Zapraszam do tego programu wszystkie Kobiety, które:

 • pragną mieć dziecko, ale z nieznanych przyczyn ono nie przychodzi,
 • próbują różnych metod, żeby wejść na drogę macierzyństwa,
 • otrzymały medyczną diagnozę, która przekreśla ich szansę na macierzyństwo,
 • czują się zmęczone próbowaniem zajścia w ciążę bądź jej donoszeniem,
 • czują się zdeterminowane, a jednocześnie bezsilne z powodu braku wyników,
 • czują się skołowane, tym, co mają robić oraz znużone „dobrymi radami innych”.

Zapraszam do tego programu Kobiety, które czują, że potrzebują wsparcia zupełnie innego, niż to, które otrzymały lub nadaj otrzymują. Kobiety, które czują, że jest coś jeszcze niezałatwionego, a co mogłoby im pomóc. Które poza medycznymi zaleceniami są gotowe na działania związane z sercem, które nie są inwazyjne, a których wynik może zależeć od gotowości kobiety.

Zapraszam wreszcie Kobiety, które intuicyjnie czują, że mogą zrobić coś więcej, co pozwoli im, lepiej się poczuć na drodze do macierzyństwa. I wreszcie zapraszam te Kobiety, które przestały pytać:, dlaczego ja?, a zaczęły mówić: niezależnie od tego, czy zostanę mamą, jestem kobietą!

Co będzie, a czego nie będzie w programie?

Co będzie w programie?

W tym programie będzie:

 • życzliwe i bardzo otwarte wsparcie oferowywane każdego dnia programu,
 • uważne sprawdzanie, jakie potrzeby w drodze do macierzyństwa są niezaspokojone,
 • dzielenie się opiniami bez oceny i doradzania przez prowadzącą,
 • dużo różnych pytań otwartych, żeby pobudzić kreatywność i wzmocnić poczucie kobieciej wartości,
 • odpowiadanie na opinie/refleksje Pań w sposób motywacyjny i budujący siłę, ukierunkowany na kreatywność,
 • poszukiwanie osobistej drogi przejścia okres prób zajścia w ciąże, tak, aby było w niej życie i radość,
 • poszukiwanie osobistej drogi związanej z pożegnaniem czegoś/ zmianą, która będzie wymagała wysiłku.

będą także:

 • kreatywne, proste do wykonania zadania, które mogą wspomóc Panie w wejście na drogę macierzyństwa lub zainspirować do modyfikacji zadań, pod kątem własnych potrzeb,
 • nagrania wspierające wewnętrzną siłę i motywację, pozwalające na relaks, oddech i rozluźnienie się (często na poziomie podświadomości mają

miejsce silne zmiany, tego typu ćwiczenia pozwalają na otwarcie się na to),

 • maile zwrotne do Pań, które będą potrzebowały indywidualnych konsultacji względem tego, co zadziało się, podczas ćwiczeń.

W tym programie mogą też mieć miejsce:

Telefoniczne sesje dla tych Pań, które w trakcie programie poczują/ zobaczą czy też zapragną, dodatkowego, indywidualnego wsparcia związanego z macierzyństwem.

Sesja telefoniczna prowadzona jest według zasad coachingowych, a głównym jej celem jest praca nad tym, co dla Ciebie jest ważne na drodze do macierzyństwa. Czego może dotyczyć konkretnie taka sesja, pewnie spytacie?

Poniżej kilka przykładów:

 • uporządkowania kwestii związanych z macierzyństwem, które są dla Ciebie trudne lub bolesne, tak bardzo, że starasz się je odsuwać, a wręcz wypierać
 • spojrzenie na temat z innej perspektywy, żeby dostrzec coś, co może okazać się znaczące,
 • podjęcia ważnej decyzji lub odpowiedzenia samemu sobie na trudne pytania,
 • określenia własnych, głębokich potrzeb związanych z macierzyństwem,
 • dokonania wybory priorytetów w życiu biorąc pod uwagę zarówno macierzyństwo, jak i relację, życie zawodowe i inne ważne obszary.

Lista tego, co jest możliwe na sesji jest praktycznie nieskończona, bo jest związana bezpośrednio z osobą, która decyduje się na sesję. To czas Twój, Twoje plany i Twoje pragnienia, zatem wyniki odnoszą się do Ciebie.

Niektórzy sesję coachingowe nazywają osobistymi podróżami, podkreślając, że to trochę tak, jakby sami ze sobą bardzo szczerze rozmawiali.

Poza rozmową, w trakcie sesji mogą być proponowane zadania do wykonania. Osoba prowadząca sesję nie będzie udzielała żadnych rad, czy też niczego nie będzie sugerowała. Również po sesji mogą zostać zaproponowane zadania do wykonania. Zarówno zadania jak i zadawane podczas sesji pytania mają związek z tym, o czym będziesz mówiła i co jest dla Ciebie ważne, co szczególnie chciałabyś zrobić na sesji.

Czego w programie nie będzie?

W tym programie nie będzie:

 • oceniania podejmowanych przez Panie decyzji,
 • wskazywania, co każda z Pań ma robić, jakie działanie podjąć,
 • diagnozowania przypadków/ lekarzy/zachowań osób, którzy mieli pomóc, a nie pomogli, oceniania ich zachowań,
 • wracania pamięcią do przeszłości, w której było/ wydarzyło się….,a która teraz tak nie wygląda,
 • używania zdań z motywacyjnych mów takich jak: możesz wszystko, jesteś boginią płodności, otwórz swoje czakry,
 • analizowania przez cały czas trudności i tkwienia w nich jeszcze bardziej,
 • zachęcania do uciekania w kompulsywne zachowania typu jedzenie, zakupy, kolejny lekarz, kolejna próba, kolejny szpital itd.
 • sugerowania czegoś wprost jak i insynuacji.
 •  zapewniania, że wykonanie zaproponowanych zadań spowoduje zajście w ciążę, zmieni życie Kobiety, osiągnie upragnione szczęście itp.,
 • psychologicznych interwencji,
 • wsparcia medycznego w odniesieniu do zgromadzonej dokumentacji.

Informacje organizacyjne programu

Program trwa 40 dni, z czego pierwsze 10 dni jest bezpłatne. Dzięki temu możesz sprawdzić, czy taka forma wsparcia jest dla Ciebie atrakcyjna, czy nie. Oczywiste jest, że 10 dni, to nie to samo, co 40 dni, niemniej jest to czas, który może pokazać, czy ten program jest dla Ciebie.

Na edycję w 2018 roku zapraszamy na przełomie lipca i sierpnia.

Szczegóły w czerwcu 2018 roku.

Koszt udziału w programie: 269 zł brutto

Koszt sesji indywidualnych ustalany jest indywidualnie z zainteresowaną osobą.

W programie wykorzystywana jest metoda coachingowa, polegająca na zadawaniu pytań i proponowaniu zadań. Zadania i nagrania wykorzystywane w programie objęte się prawem autorskim i zgodnie z nim, bez zgody autora nie mogą być wykorzystywane i powielane. Prowadząca, Katarzyna Latek-Olaszek posiada certyfikat coacha wydany przez International Coaching Community, doświadczenie w prowadzeniu procesów i sesji coachingowych (przeszło 8 lat), doświadczenie w prowadzeniu programów E-coachingowych (przeszło 4 lata). Jako certyfikowany coach obowiązuje ją Kodeks Etyki oraz zasady poufności.