Ebook – Powrót do kobiecości. 13 refleksyjnych praktyk

Czy pomimo zewnętrznych sukcesów,
wewnętrznie nie czujesz się do końca spełniona?

Zacznij żyć swoim życiem.

Ten Ebook to drogowskaz,

który pokaże Ci jak.


Dlaczego napisałam Ebooka?

Chcę Ci pokazać przejście: z etapu, w którym pomimo zewnętrznych sukcesów czujesz się wewnętrznie niespełniona, do etapu, w którym czujesz się spełniona i realizujesz swoje zamierzania.
To wewnętrzne niespełnienie, czarna dziura, jak mówią Kobiety, doprowadziły mnie do takiego stanu, że już dłużej nie mogłam w nim trwać.
Zaczęłam od najtrudniejszej wtedy dla mnie rzeczy, czyli przyjęcia, że mogę pomyśleć o sobie. Pomyśleć czego ja potrzebuję dla siebie a nie, czego powinnam potrzebować. I takie myślenie poprowadziło mnie do przytulenia samej siebie.
I tak, stałam się najbliższą dla siebie przyjaciółką.

Wcześniej cały czas myślałam o sobie, że jestem niewystarczająca w tym, co robię. Ciągle musiałam sobie udowadniać i przekonywać sama siebie, że jednak potrafię. Były to przekonania, które traktowałam jak rzeczywistość, a które nią nie były.
Pożegnałam je.

Wcześniej zakładałam, że tylko kiedy będę miała osiągnięcia, inni będą mnie zauważać i szanować. Walczyłam więc o osiągnięcia i nadmiernie obciążałam się.
Pożegnałam i to.

Wcześniej wierzyłam, że jeśli będę uprzejma, kulturalna i rozumiejąca innych, to inni też będą tacy dla mnie. Jeśli otoczę troską innych, taką troskę zwrotnie otrzymam.
Pożegnałam i taką iluzję.

Przekonania i iluzje są ważnymi częściami naszego życia ale Ty nie musisz już ich dłużej sprawdzać. Możesz w oparciu o moje doświadczenia wybrać życie bez udowadniania, walki o wszystko, niekończącego się maratonu osiągnięć i ciągłego zaskoczenia, że inni nie zachowają się wobec ciebie tak samo, jak Ty wobec nich.

Zobacz, że:

 • podobnie jak odświeżasz garderobę i sprawdzasz, czy buty z zeszłego roku nadal Ci pasują, tak Twoje przekonania i iluzje także wymagają, co najmniej odświeżenia,
 • znasz to, kiedy dom i domownicy są zaopiekowani a Ty mimo potwornego zmęczenia masz w głowie jeszcze kilka zadań do zrobienia, bo przecież musisz je zrobić? Ale czy faktycznie musisz?
 • zewnętrzne sukcesy, które mogą Cię cieszyć ale jeśli wewnątrz zieje niespełnieniem i poczuciem braku, zawsze dają znak, że warto sprawdzić, gdzie skierować swoją uwagę, aby poczuć spełnienie.

Możesz już dziś zdecydować, że przestajesz się krytykować i umniejszać sobie. Ja to już zrobiłam. Dla siebie, dla mojej córki Zosi i dla Kobiet z mojego rodu.

Autorka: Katarzyna Latek-Olaszek
Sama nazywam siebie Liderką Kobiecości stojącą mocno na Ziemi.
Od przeszło 9 lat praktycznie wspieram Kobiety w obszarze kobiecości koncentrując się na emocjach, ciele i intuicji.
Po co to robię?
Po to, żeby kobiety zaczęły żyć swoim autentycznym życiem.

Wyróżnia mnie to, że łączę konkretne praktyki, które realnie pomagają Kobietom na co dzień, z wiedzą na styku nauki i praktyk rozwojowych.

Mocno stoję na Ziemi mówiąc i pisząc o kobiecości i intuicji.
Od 2020 roku ćwiczę praktyki rozwijania intuicji. Do pracy z ciałem, emocjami i intuicją dodałam też praktykę samo-współczucia i uważności. Samo-współczucie świetnie wpisuję się w odwrócenie trendu kobiecego dowalania sobie, umniejszania i osłabiającego myślenia na swój temat.

Moje kwalifikacje obejmują specjalizację pedagogiczną, doświadczenie trenerskie (19 lat), coachingowe (13 lat), badawcze (13 lat). Naukę pracy z ciałem w nurcie choreoterapii zaczęłam 20 lat temu.

Czas już przestać sobie umniejszać i wewnętrznie się poganiać.

 • Wracasz do domu w świetnym płaszczu po aktywnym zawodowo dniu. W domu ogarniasz rzeczywistość tak, aby wszystko było ułożone i zadbane. I dopiero wtedy, gdy siadasz na kanapie, czasami z kieliszkiem dobrego wina, czasami w sypialni balsamując ciało, odczuwasz, że coś jest nie tak.
  Wewnętrznie odzywa się w Tobie jakaś pustka, której towarzyszy niepokój i nieprzyjemne emocje.
 • Masz sukcesy zawodowe, często też dobrze zarabiasz a nie masz przeciwwagi do tych sukcesów.
  Brakuje Ci radości, zrelaksowania się i czasu tylko dla Ciebie.
 • Ty już teraz wiesz, że nie jesteś zadowolona ze swojego życia ale zupełnie nie wiesz co masz zrobić i jak masz to zrobić, aby to zmienić.
  Wskazówek i poradników masz po dziurki w nosie bo one jeszcze bardziej wprawiają Cię w niezadowolenie.
 • Temat kobiecości jest dla Ciebie ciekawy, możesz mieć też różne odczucia.  Nawet jeśli nie wiesz, czym dla Ciebie może być kobiecość, chcesz ją zgłębić i otworzyć się na poznawanie.

Oceniania, wewnętrznego przymusu działania oraz planów do wykonania w Twoim życiu jest już pewnie dość dużo.
Dlatego ta propozycja to coś zupełnie odwrotnego.

 • To ten brakujący pierwiastek, którego najczęściej nam kobietom brakuje. To pozycja bez tłumaczenia Ci czegokolwiek.
 • Wszyscy Ci mówią co masz zrobić dając stale wskazówki. Przekonują, że wiedzą, co jest dla Ciebie dobre i jak czuć się spełnioną. To co Ci proponuję pozwoli Ci poczuć się zrelaksowaną i dopiero z tego miejsca zastanowić się, czego Ty potrzebujesz.
 • Komunikaty, że Kobieta powinna coś robić i jaka konkretnie ma być nie występują w tym Ebooku. Twoje wybory, Twoje decyzje i to jak wygląda twoje życie jest ok. To co Ci proponuję, to inne ścieżki dojścia do Twojego spełnienia.
 • Myślenie, że coś musisz zamieniam na myślenie, że możesz czuć się spełnioną Kobietą, bez wewnętrznej pustki, czy niepokoju. To co Ci proponuję, to uznanie, że nie ma czegoś takiego, że Kobieta coś powinna.

Zapraszam Cię do tego, żebyś Ty sama przytuliła się i potraktowała jak najbliższą przyjaciółkę, której jak najlepiej życzysz. To jest dobry czas, żeby to zrobić.

Możesz wyjść z perfekcyjnego realizowania się jako pracownik, mama, żona przyjaciółka do realizowania się jako pełna, spełniona i rozluźniona kobieta.

Pokażę Ci jak:

 • mając sukcesy zawodowe i aktywne życie zawodowe połączyć to z rozluźnianiem się w życiu,
 • przechodzić od przekonań, że coś musisz, co powinnaś, do takich, przekonań, że pragniesz, marzysz,
 • budować połączenie między Twoją kobiecością a satysfakcjonującym kontaktem z partnerem.


Gdy zastanawiasz się nadal: czy ten Ebook jest dla mnie?

Przypomnij sobie:

 • Te wszystkie sytuacje, gdzie masz różne sukcesy, mniejsze czy większe, masz plany, działasz aktywnie i dynamicznie zawodowo a mimo tego odczuwasz w środku coś niepokojącego.
 • Zewnętrznie dużo się u Ciebie dzieje, może być też tak, też materialne dotarłaś do etapu, że jesteś zamożna. I przy tym wszystkim, cały czas jesteś spięta a Twoje ciało coraz częściej reaguje na to.  
 • Podejmujesz wiele decyzji, czasami są one poważne i masz poczucie, że naprawdę dobrze radzisz sobie z byciem odpowiedzialną. I przy tym wszystkim tęsknisz za tym, żeby nie musieć tego cały czas robić i móc się zrelaksować w ramionach Twojego partnera.
 • Kupujesz sobie atrakcyjne ubrania, masz w szafie kilkadziesiąt par butów lub kilka półek drogich torebek a otoczenie ocenia, że jesteś zadbana.  Manicure, fryzjer czy kosmetyczka mają regularne miejsce w Twoim kalendarzu. A jednak, cały czas czujesz niezadowolenie ze swojego wyglądu, ciągle myślisz o sobie krytycznie i stale chcesz coś poprawiać.

Co zmieni się u Ciebie po przeczytaniu Ebooka?

 • Otrzymasz 13 konkretnych obszarów, w których możesz porównać swój obecny stan jaki odczuwasz jako Kobieta, z tym, jaki pragniesz odczuwać.
 • Dostaniesz inspiracje i praktyki, dzięki którym życzliwiej zaczniesz patrzeć na siebie a może nawet i działać.
 • Poczujesz, że nie jesteś osamotniona w swoich trudnościach, obawach i wyborach i że są one wspólne wielu kobietom.
 • Otrzymasz konkretne ćwiczenia w każdym z 13 tematów, które sprawiają, że zwiększa się energia do działania po ich wykonaniu.
 • Zaczniesz myśleć o sobie, jak o bliskiej przyjaciółce, którą możesz się stać i zawsze zapraszać do swojego życia.
 • Dostaniesz bardzo dużo inspiracji, jakie są obszary kobiecości i co możesz w poszczególnych rozwijać.
 • Otrzymasz wiele dodatkowych propozycji dotyczących kobiecości, aby móc sięgnąć do tej, która Cię szczególnie zainteresuje.
 • Odczujesz realne rozluźnienie w ciele po wykonaniu 13 praktyk.
 • Samodzielnie wykonasz swoją diagnozę przy każdym z tematów, jak to wygląda u Ciebie.

O czym mogę Cię zapewnić już teraz, gdy jeszcze nie przeczytałaś Ebooka

 • Obiecuję Ci z całego serca, że nie będę Cię diagnozować. Wiem, że sama potrzebujesz odkryć, gdzie jest Twój punkt zmiany. Dopiero kiedy zmiany będą autentycznie Twoje, poczujesz pełną satysfakcję z ich realizowania.
 • Zapewniam Cię, że nie spotkasz u mnie wskazówek pod Ciebie, bo Ty sama je znajdziesz i dzięki temu poczujesz się od razu silniejsza.
 • Zaufaj mi, że nie ocenię Twojej kobiecości i nie powiem Ci, że to i tamto masz zmienić. Z łatwością sama wyłapiesz, co u Ciebie szczególnie wymaga zaopiekowania się.
 • Uwierz mi, że nie jestem osobą, która wie lepiej od Ciebie, co Ty masz zrobić, żeby poczuć spełnienie. Sama znajdziesz w tej pozycji, co najmniej dwa kierunki, które mogą Cię doprowadzić do tego.

Ja już to wiem, a Ty się pewnie domyślasz, że droga jaką pragniesz pójść czeka na Ciebie a drogowskazy do niej znajdziesz właśnie w Ebooku.

Jeśli jeszcze zastanawiasz się, czy Ebook Powrót do Kobiecości. 13 refleksyjnych praktyk, jest dla Ciebie

Przeczytaj o 3 mitach

Mit nr 1

Kobieta powinna wiele robić i dbać o bliskich

Już na studiach…. działasz i działasz…

Tak długo działasz w tym systemie, że sama uwierzyłaś, że tak musi być, że życie właśnie tak wygląda.

Ale pomyśl nad tym chwilę.

To przecież ten domyślny tryb działania – jeszcze to, jeszcze tamto…  nie pozwala Ci na odpuszczenie i rozluźnienie się. A to skutkuje tym, że czujesz się przytłoczona i zirytowana. To nie jest przecież stan, w którym chcesz stale przebywać. Stan, w którym jedna uwaga partnera albo niewinne zachowanie dziecka jest w stanie wytrącić Cię z równowagi i wybuchasz, jeśli nie krzykiem lub płaczem to wewnętrznym koktajlem emocji… i w sumie rozczarowaniem. Bo niby wszystko „ogarniasz” a nie czujesz się tak autentycznie, wewnętrznie szczęśliwa, albo spełniona i może do końca nie wiesz czemu.

Stopniowe uwolnienie się od tego domyślnego, zafundowanego nam kobietom społecznie trybu, jest jak głęboki oddech pełną piersią, który otwiera nowe możliwości. Bo nie chodzi o to, żeby nagle przestać wszystko robić. Chodzi o to, żeby pozwolić sobie spojrzeć na to z boku i zastanowić się, co faktycznie muszę zrobić ja, co autentycznie chcę a co mogę odpuścić lub oddać komuś. Pozwolić sobie na inny tryb, w którym jest miejsce na odpuszczenie, głęboki relaks, i na odkrycie tego, co przynosi Ci wewnętrzną satysfakcję i spełnienie. A potem robienie tego, cokolwiek to dla Ciebie znaczy.

Dokładnie to chcę pomóc Ci osiągnąć moją pozycją Powrót do Kobiecości. 13 Refleksyjnych praktyk, w której znajdziesz praktyczne sposoby na wyjście z domyślnego trybu i sprawdzenie co się zmienia, gdy nauczysz się zatrzymywać uwagę na sobie i rozluźniać się.

Mit nr 2

Kobieta bez sukcesów jest tylko kurą domową

Po pierwszym Twoim sukcesie Mama lub Tata z uśmiechem witali Cię na rodzinnym obiedzie. Po pierwszym Twoim sukcesie, poczułaś się zauważona przez współpracowników, jakaś taka wyższa. Zauważyłaś też, że szef zaczął Cię częściej pytać o zdanie, zaprosił nawet na spotkanie, na którym był Członek Zarządu. I poczułaś wtedy, że takie właśnie zainteresowanie Tobą, które połączyłaś z tym sukcesem, wypełnia pustkę, którą odczuwałaś w sobie. A do tego jest to bardzo przyjemne.

I ruszyłaś do kolejnych sukcesów, zaczęłaś mówić TAK chętnie innym projektom, byłaś otwarta na nowe propozycje. Od projektu do projektu, od sukcesu, którym nazywałaś wyższe przychody firmy, nowe kontrakty czy też nowe zdobyte rynku.

Bycie zabieganą, niedostępną, w niedoczasie, z planami i terminami szybko się zmieniającymi, bo rynek jest tak dynamiczny. Także w pandemii, także między jedną a drugą chorobą Twoją lub Twoich bliskich.

Nawet nie zauważyłaś, kiedy ten pierwszy smak sukcesu i poczucie bycia ważną zostały już tylko wspomnieniem. Teraz częściej czujesz smak zimnej kawy, którą pijesz dopiero kilka godzin po zaparzeniu, kiedy znajdujesz na to czas.

Czy nie czas spojrzeć na to z boku?

Przyjrzeć się temu kołowrotkowi sukcesów, w jaki sama wskoczyłaś kiedyś z radością zaangażowaniem? Ale nie tak jak zwykle, przysiąść półdupkiem na krześle, pomyśleć „acha!” i pobiec dalej.

Tym razem usiąść wygodnie w fotelu i szczerze zaobserwować czas, w którym wybrałaś te projekty i tę otoczkę działania. To świadome zastanowienie się zaczyna otwierać oczy na inne Twoje obszary życiowe. Gdzie one są? I przede wszystkim, gdzie Ty jesteś w nich?

Poczucie ogromnej straty, która wiąże się z zamknięciem takiego działania możesz odczuwać wręcz fizycznie. I to nie tak, że masz rzucisz pracę zawodową i Twoje plany, bo dopiero po takim uwolnieniu się będziesz czuła się szczęśliwa. Tu chodzi głównie o to, żebyś to Ty była dla tych działań a nie one dla Ciebie. To Ty masz mieć realne sukcesy i poczucie spełnienia z tego co robisz i jak robisz a nie, że wytwarzasz sukces na zewnątrz Ciebie.

Dokładnie takie przejście pragnę Ci zaproponować w pozycji Powrót do Kobiecości. 13 Refleksyjnych praktyk z kołowrotka sukcesów dla innych na drogę sukcesu dla Ciebie. W pozycji znajdziesz ćwiczenia, które pozwolą Ci uczyć się zatrzymywania i kierowania uwagi na Ciebie a następnie rozluźniania ciała tak, abyś mogą z takiego stanu podejmować decyzję.

Mit nr 3

Mówili musisz stale podnosić sobie poprzeczkę, zasłużyć na dobre życie

Złapałaś to, że musisz stawiać sobie ciągle poprzeczkę, gdy patrzyłaś na swoją Mamę, która albo „nie ogarniała” albo ogarniała, aż świszczało. W każdym z tych przypadków wskakiwałaś w tunel, że Ty będziesz inna, że Ty pokażesz innym, że Kobieta potrafi lub, że potrafi bardziej.

I potrafiłaś, między jednymi a drugimi studiami pracować nad projektami i siedzieć po nocach nad nową koncepcją. Potrafiłaś też po urodzeniu wreszcie pierwszego dziecka (często droga do niego nie była najłatwiejsza) rzutem na taśmę jak usłyszałam od jednej Klientki, wrócić do pracy. Miałaś nawet dobry argument na to, bo przecież: szczęśliwa Mama to szczęśliwe dziecko. A ty wierzyłaś całą sobą, że ta praca i projekty dadzą Ci szczęście. Ba, Ty byłaś pewna, że to teraz niezwykle kluczowe i ważne, żebyś działała i była aktywna i na bieżąco. Rynek, zmiany, firmy nikt na Ciebie nie będzie czekał, dźwięczał Ci w głowie głos innych Kobiet.

Nawet te potworne momenty zmęczenia, które łapałaś między pracą, kontaktem z dzieckiem, szybką wymianą zdań z partnerem nie zatrzymały Cię. Przecież trzeba na rano przygotować dla niani mleko dla dziecka a sobie wyprasować koszulę. Praca ponad siły nie istnieje, bo Ty uważałaś, że to normalne, że tak po prostu, trzeba.

I zdarzył się taki dzień, że podczas spotkania, zresztą bardzo ważnego z równie ważnym Klientem, poczułaś, że najchętniej to otuliłabyś się w kocyk i tak przesiedziała. Poczułaś, że jesteś tak bardzo zmęczona, tak, bardzo wypalona, tak przeciążona, że nie wiesz czy dasz radę wstać z tego krzesła na którym siedzisz. Poczułaś w sobie dodatkowo taką złość, wręcz wściekłość właściwie nie wiadomo na kogo, ale już wtedy wiedziałaś, że jak nie opuścisz tego spotkania to nie ręczysz za siebie.

Masz takie doświadczenie?

Jeśli tak, to z pewnością Ebook, pokaże Ci jak zadbać o siebie, abyś już nigdy, przenigdy nie doprowadziła się do takiego stanu. A jeśli nie masz takiego doświadczenia ale pierwsza część oddaje Twoją drogę, to przeczytanie Ebooka da Ci szansę zupełnie inaczej zakończyć tą część.


Recenzje