Program dla kobiet

Wersja indywidualna on-line
lub stacjonarnie


Zapraszam do udziału w programie Kobiety, które  symbolicznie wyszły z domu i mają chęć na szersze otworzenie drzwi do świata.

Skąd symbolika domu i otwartych drzwi?

Gdy przeszło 20 lat temu przyjechałam na warsztat z choreoterapeutą Alisanem Watt’em, po 20 minutach chciałam uciekać z sali.  O czym ten człowiek mówi? Co ja tu robię? Coś się dzieje ze mną? –pytania krążyły mi po głowie a emocje szarpały moje ciało.

Nie byłam gotowa.

 Moja głowa mówiła, to jest dobre, ale ciało słabo sobie z tym radziło. Byłam zamknięta na to, że mogę coś otrzymać. Byłam zamknięta, że mogę otrzymać dobro, spełnienie, rozluźnienie i spokój. Miałam zamknięte drzwi do siebie samej.

Jeśli więc myślisz, że:

ten program nic Ci nie da, bo sytuacja jest trudna, bo szef nie taki, bo Ty nie wiesz i po co, to ten program nie jest dla Ciebie. Jeśli tak myślisz i powtarzasz to sobie, to oznacza, że Twoje drzwi są jeszcze zamknięte.

Jeśli zaś myślisz, że:

nawet jak jest trudno, mam umiejętności i czuję i że coś ciekawego czeka na mnie, to znak, że otwierasz drzwi. Możesz oczywiście nie wiedzieć jak sobie poradzisz, możesz mieć dużo pytań, ale jeśli masz w tym ciekawość i wewnętrzne –Kto wie, do czego mnie to zaprowadzi? Twoje drzwi już się uchylają.

Zaczniesz od wewnętrznej pracy z intuicją.
Poznasz proste praktyki, które pozwolą Ci doświadczyć, jak można się inaczej poczuć i jak radzić sobie codziennie z aktywnościami i planami. Ta część warsztatu nastawiona jest na ożywienie kontaktu z samą sobą, poprzez ćwiczenia pozwalające na usłyszenie intuicji i odważniejsze korzystanie z niej. Nie ma żadnej zmiany, bez refleksji i wewnętrznej pracy ze sobą. Dlatego od początku będziesz sprawdzała: jak się czujesz ze sobą, w jaki sposób oddychasz i jak codziennie odnajdujesz się jako Kobieta, mama, córka, żona, koleżanka, pracownik i w każdej innej roli.

W tej części zrozumiesz, że:

osobiste nawyki mogą Cię wspierać w planach,

konkretne działania przynoszą więcej energii i to wpływa na Twoje chęci,

wykonywane działania nawet małe, budują Twoje samopoczucie i poczucie sprawstwa,

nowe działania przynoszą Ci dodatkową energię i nowe umiejętności,

Twoje tempo ma połączenie z tym,  jak realizujesz zmianę,

W tej części nauczysz się:

jak wracać do wewnętrznej mądrości, do Twojego centrum,

w jaki sposób spokojnie i szybciej podejmować decyzję, gdy masz różne opcje,

jak radzić sobie z emocjami swoimi i innych,

jak utrzymać dobry stan, przy dynamicznych zmianach i wyzwaniach,

jak stosunkowo szybko zasilać siebie, gdy czujesz brak energii/zmęczenie.

Ta część warsztatu jest bardzo potrzebna do tego, abyś rozluźniła się i poczuła, że możesz być sprawcza. Abyś sprawdziła, gdzie Twoje pozwolenie zatrzymuje Cię a gdzie mówi – Idź, gdzie tylko pragniesz! To ważne,  nauczyć się być ze sobą i korzystać z tego, co już teraz masz. Do tego potrzebne jest zatrzymanie i spotkanie się ze sobą, taka, jaka jesteś i taką, jaką się czujesz. Z dużą wewnętrzną akceptacją i bez surowego oceniania się.

Będąc w kontakcie ze sobą, rozluźniona i świadoma jak otwierać się na przyjmowanie, zrobisz krok w stronę ugruntowania się w tych odkryciach. Dopiero na tym etapie możesz skierować uwagę na miłość, aby z miejsca- miłości do samej siebie, wychodzić do relacji z innymi i do świata. Na tym warsztacie poprzez praktyki, odczujesz uczucie miłości, bez przemocowych narracji i  takiego zmuszania Cię, abyś pokochała samą siebie.

W tej części zrozumiesz, że:

odczuwanie miłości jest dostępne i proste,

zmiana zachodzi, gdy realizuje się poszczególne etapy,

nowe nawyki wymagają wsparcia i powtarzania,

W tej części nauczysz się:

praktyk skupiania na sercu i odczuwania miłości,

praktyk zasilania miłością projekty, związki, nowe pragnienia,

rozumienia, w jaki sposób z miłością i radością dokonuje się zmianę,

jaką ma się relację z miłością, na poziomie odczuć i symboliki,

w jaki sposób troszczyć się o siebie, gdy się dokonuje zmiany

Ta część warsztatu pozwoli Ci, co najmniej dotknąć a może i nawet całkowicie wrócić do tej części w Tobie, która zawsze staje za Tobą. To ważne, żeby odkryć w sobie miejsce pełnej akceptacji na poziomie serca, przyjmowania  swoich działań i nie- działań oraz tego, że masz w sobie miłość. Miłość, z którą możesz wychodzić do innych, do projektów i do świata. I nie ma to nic wspólnego z tęczą i życiem na haju. 

Mając kontakt ze sobą odkryjesz te części, które mają wpływ na obfitość w Twoim życiu. Poszukasz, co kryje się za tym, że w Twoim życiu nie dość jest pieniędzy, miłości a może i fajnych relacji. Pozwolisz sobie spojrzeć bliżej w oczy temu, co blokuje Cię/zatrzymuje, aby zaakceptować to, a może nawet i puścić. Powoli i spokojnie obejrzysz z kilku stron to, co kryje się za przyjmowaniem w życiu miłości, pieniędzy i relacji. Bo tam gdzie temat obfitości i pragnienie obfitości, tam trzeba się przyjrzeć jak wygląda u Ciebie przyjmowanie.

W tej części zrozumiesz:

jak uczymy się przyjmować i co ogranicza ruch przyjmowania,

jakie Twoje części otwierają się, a jakie zamykają na więcej w Twoim życiu,

z kim idziesz przez życie, niosąc nieswoją historię z miłości,

jakie przekonania stoją za tym, że nie masz tyle, ile pragniesz,

jakie przekonania stoją za tym, że trudno Ci cieszyć się z pieniędzy, gdy je masz,

jakie myśli wybierasz gdy działasz, żeby mieć więcej finansów lub więcej miłości.

W tej części nauczysz się:

jak narzekanie ma wpływ na to, co do Ciebie przychodzi,

w jaki sposób, na co dzień wybierasz, co przyjmujesz,

ile masz w sobie tej, która marzy, a ile tej, która liczy, czy starczy,

jak doceniasz to, co już się masz,

jak i co przyjąć od rodziców,

jak przyjmować od partnera,

Ta część warsztatu na pewno Cię poruszy i możesz mieć różne emocje. Ale to jest potrzebne, aby wyjść z działań w temacie obfitości jedynie na powierzchni. Jako ludzie nie możemy wykonać po prostu konkretnych ćwiczeń, które otworzą nam przepływ, jeśli wewnętrznie nie osiągniemy dostępnej nam równowagi. Samo już zobaczenie dynamik, które pracują w nas, przekonań, które zlały się z nami oraz powtarzanego schematu, dają inną perspektywę. Oporowanie, wymuszanie na sobie czegoś, czy wręcz nakazywanie sobie określonego sposobu myślenia, jeszcze bardziej umacnia to, co domaga się zauważenia. W tej części przyjmiemy, co do tej pory było odrzucane lub z różnych powodów próbowałyśmy wyrzucić to ze swojego życia.

Na zakończenie warsztatu doświadczysz spotkania na BALU DOCENIENIA.
Podczas BALU zaproszę Cię do:
- docenienia Twoich odkryć, 
- zauważenia efektów programu w różnych sferach Twojego życia, 
oraz celebrowania wykonanych kroków w programie. 
Będzie też niespodzianka.

Organizacja warsztatu

Wersja indywidualna on-line lub stacjonarnie (Warszawa, Centrum), w sumie 7 godzin zegarowych.
Dwa spotkania po 3 godziny i jedno spotkanie 1 godzina

Informacje dodatkowe
Podczas warsztatu korzystam z doświadczenia i wiedzy rozwojowej, terapeutycznej (w trakcie procesów w nurcie Gestalt i procesie Logoterapii). Wykorzystuję metody pracy: self- compassion (metoda dr Kristin Neff), odporność i wrażliwość psychiczna (model Clough & Strycharczyk MTQ48) oraz praktyki i ćwiczenia rozwoju intuicji.
Na warsztacie pracujemy rozwojowo z elementami psychoedukacji. Osoby uczestniczące w procesach terapeutycznych lub w trakcie wsparcia farmakologicznego powinny przed programem skonsultować się z prowadzącym terapeutą/lekarzem.

Koszt uczestnictwa w  programie to kwota brutto, zawiera 23% VAT.